14 червня 2023 року запрошуємо бухгалтерів та керівників прийняти участь у онлайн-семінарі “ЛЕКТОРІЙ”!

Участь БЕЗКОШТОВНА для користувачів програм автоматизації бізнесу, у яких є діючий на дату проведення онлайн-семінару один з таких тарифних пакетів: “ІТС ПРОФ” (як платний, так і пільговий) / “ІТС Ретро” / “Тех.підтримка” / “Бухгалтерський”.


В ПРОГРАМІ ОНЛАЙН-СЕМІНАРУ:

  • Класифікація ОЗ, первісна вартість, строк корисного використання, ліквідаційна вартість, амортизація, консервація

Морозовська Галина, експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування

  • Класифікація основних засобів за групами. Приклади класифікації в роз’ясненнях контролерів (комп’ютери, міні АТС, асфальтне покриття тощо). Що буде за облік ОЗ не у тій групі, що потрібно? Як внести зміни в наказ про облікову політику щодо вартісного критерію для МНМА. Чи може вартісний критерій у бухобліку відрізнятися від податкового (20 тис. грн). Інвентарні номери – чи треба їх присвоювати ОЗ та як?
  • Формування первісної вартості. Чим відрізняється формування первісної вартості у разі придбання (у т.ч. за інвалюту), внеску у статутний капітал, безоплатному отриманні, виявленні під час інвентаризації. Типові помилки
  • Строк корисного використання. Хто його встановлює? Чи обов’язково закріплювати його окремим наказом? Як подовжити? Чи можна і у бухобліку використовувати мінімально допустимі строки з ПКУ? Чи треба на кінець року переглядати (змінювати) строк корисного використання – нові правила та їх практичне застосування. Чи можна посеред року змінити строк корисного використання та як це оформити? Чи треба переобчислювати амортизацію у разі зміни строку корисного використання ОЗ?
  • Ліквідаційна вартість. Хто її визначає? Та чи обов’язково її встановлювати? Що буде, якщо ліквідаційна вартість рівна 0 грн? Ризики + судова практика. Чи треба у кінці року переглядати ліквідаційну вартість – нові правила. Чи перераховувати амортизацію при зміні ліквідаційної вартості?
  • Амортизація. Методи амортизація та їх вибір. У яких випадках призупиняється амортизація? Як оформити введення в експлуатацію ОЗ? Правила амортизації. Чи можна амортизувати ОЗ під час простою, тимчасового невикористання? Зміна методу амортизації. Амортизаційна різниця у податку на прибуток: хто застосовує. Правила податкової амортизації. Різниці за негоспдіяльними основними засобами
  • Консервація ОЗ. Що це таке? Як оформляється і коли доречно вдаватися до консервації ОЗ?
  • Методика обліку основних засобів (у т.ч. МНМА) від надходження до вибуття у рішенні “BAS Бухгалтерія”

Криворучко Валентина, методист ІТС

  • Переоцінка ОЗ, ремонти та поліпшення, продаж, безкоштовна передача, ліквідація

Морозовська Галина, експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування

  • Переоцінка основних засобів. Право чи обов’язок? Чи треба обов’язково дооцінювати ОЗ з залишковою вартістю 0 грн (повністю замортизовані ОЗ)? Правила переоцінки ОЗ та бухоблік. Податкові наслідки. У чому відмінність переоцінки та зменшення /відновлення корисності? Чи є різниці з податку на прибуток?
  • Ремонт і поліпшення основних засобів. Як розмежувати технічне обслуговування, ремонт (поточний, капітальний) і поліпшення основних засобів? Чим відрізняється їх облік? Чи можна амортизувати основні засоби під час ремонту/поліпшення? Капітальний ремонт – витрати чи таки капіталізація? Судова практика
  • Продаж основних засобів. Бухгалтерський облік. Наслідки продажу основних засобів в податку на прибуток: використання різниць. ПДВ при продажу, мінімальна база оподаткування ПДВ. Чи можна продати основний засіб за символічною ціною? Чи можна уцінити ОЗ уже як запас на суборах. 286 і як це вплине на базу оподаткування ПДВ? Продаж ОЗ зі знижкою фізособі (нижче балансової вартості зокрема) – чи є ризик ПДФО та військового збору?
  • Безоплатна передача основних засобів: бухоблік, податок на прибуток – різниці, ПДВ. Передання ОЗ на потреби оборони – особливості
  • Ліквідація основних засобів. Оформлення ліквідації. Наслідки у бухобліку та податку на прибуток. Як уникнути нарахування ПДВ при ліквідації ОЗ – Узагальнююча консультація. Продаж металобрухту отриманого від ліквідації – особливості продажу та пільги з ПДВ. ОЗ знищено в результаті збройної агресії рф – чи є спеціальні правила обліку та списання (як підтвердити документально). Якщо ОЗ ліквідовано, але не утилізовано – чи є ризики? Чи списувати з балансу повністю замортизовані ОЗ (залишкова 0 грн)?

Увага! Для перегляду онлайн-семінару “Лекторій” попередня реєстрація на сайті www.unionba.com.ua обов’язкова!

Якщо Ви реєструвались раніше на онлайн-семінар “Лекторій” 14 червня та отримали підтвердження, повторно реєструватись не потрібно.